Yaşam

Almanya’da Rammstein solisti Lindemann’a yönelik cinsel saldırı suçlamalarına soruşturma

Berlin savcılığı, Rammstein solisti Till Lindemann(60), cinsel ve uyuşturucu suç şüphesinin varlığı nedeniyle soruşturma başlattı. Berlin Adalet Senatörü Felor BadenbergDün eyalet yasama organı hukuk komitesi üyelerikonu hakkında kapalı kapılar ardında bilgilendirildi.

Bu, ünlü müzisyen hakkındaki iddiaların öğrenilmesinden bu yana başlatılan ilk soruşturma. Geçtiğimiz haftalarda çok sayıda kadını konserler kapsamında cinsel tacizle suçlayan Lindemann, iddiaları yalanladı.

https://twitter.com/Tagesspiegel/status/1668964760430190592

Berlin Hukuk Komisyonu’ndanEdinilen bilgiye göre, savcılık Ceza Kanunu’nun 177. Maddesiİhlal şüphesiyle soruşturduğu Lindemann hakkında olası suçlara karışmayan kişiler, çeşitli suçlamalarla çok sayıda suç duyurusunda bulundu.

6 aydan 5 yıla kadar hapis cezası gündemde

paragraf 177, ‘başka bir kişinin açık iradesi olmaksızın, o kişiyi cinsel eylemlerde bulunan veya yaptıran veya bu kişiyi üçüncü bir kişi üzerinde veya üçüncü bir kişi tarafından cinsel eylemlerde bulunmaya veya bu eylemlere müsamaha göstermeye ikna eden’6 aydan 5 yıla kadar hapis cezası öngörüyor.

İlk suçlamayı yapan kadın soruşturmadan memnun

Lindemann’a karşı argümanlar ve Ben detartışmayı başlatan First Lady Kuzey İrlandalı Shelby LynnBerlin savcısının kararını memnuniyetle karşıladı.

ilk suçlama Litvanya’nın başkenti Vilnius’ta24 yaşındaki bayan, konser kapsamında nişanlandı ölmekyaptığı açıklamada, “Sonunda sesimizin duyulduğu ve ciddiye alındığı için çok mutluyum. Özellikle Litvanya polisi ve Till Lindemann’ın avukatlarının yaptıklarından sonra bu gelişme mağdurlar için çok şey ifade ediyor.”söz konusu.

‘Uyuşturucu verildiğine eminim’

Litvanya’nın başkenti Vilnius’ta Bir Rammstein konserinin ardından polisi arayarak Lindemann hakkında suç duyurusunda bulunan Lynn, sahne arkasında seks yapmayı reddettiği için müzisyenle tartıştığını, ayrıca hafızasında boşluklar olduğunu ve morluklar keşfettiğini iddia etti. onun vücudunda Lynn, “Uyuşturucu aldığıma neredeyse yüzde yüz eminim çünkü hiç böyle hissetmemiştim”dedi. Litvanya makamları, rastgele bir adla araştırma başlatmayın Almanyayaatmıştı.

Sosyal medyada çok sayıda suçlama

Lynn suçlamayı yaptığından beri Twitter, Instagram ve YouTubeŞunlar gibi platformlarda bir örnek tartışma dalgası yükseldi:

Konser sonrası partiler iptal edildi

Rammstein’ın15, 16 ve 18 Temmuz’da Berlin’deki Olimpiyat Stadı’nda Verilmesi planlanan konserlerle ilgili şimdilik rastgele bir değişiklik açıklanmadı. Bu değil berlin yönetimi konser sonrası partilerin iptal edildiğini duyurdu. Geçen hafta Münih’de bir dizi Rammstein konserinin gösteri sonrası partileri iptal edilmişti. iddialar, Aile Bakanı Lisa PausKonserlerde hayranlar için daha uygun korumaya davet etmelerini istedi.

Rammstein: Tezlerin hiçbiri doğru değil

Solistle ilgili tartışmaların ortasında kalan grup adına avukatlar tarafından yapılan açıklamada, “Rammstein konserlerindeki kadınlara, müvekkilimizin cinsel eylemler gerçekleştirmesini sağlamak için bayıltıcı damlalar (sersemletici) veya alkol verildiği defalarca iddia edildi. Bu iddiaların hiçbiri doğru değil.”söylendi.

https://twitter.com/tonline/status/1669018130926927872

‘Kadın uyum müdürü’ mü?

Alman medyası, genç kadınları Lindemann ile cinsel ilişki ayarlamakla suçladı. kaydeden Alena Makeeva Bundan sonra tüm Rammstein konserlerinden men edildiğini yazdı. Rammstein’ın ‘rol Yönetmeni’Makeeva, 2019’dan beri küme için çalışıyordu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu