Haber

Antalya Valisi Ersin Yazıcı, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutladı.

Antalya Valisi Ersin Yazıcı, “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı” münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Vali Yazıcı yaptığı açıklamada, basının en değerli bilgilendirme, yayma ve ifade özgürlüğünün araçlarından biri olduğunu belirtti.

Basının çağın olmazsa olmazlarından biri olduğuna işaret eden Yazıcı, 24 Temmuz 1908’de basında sansürün kaldırılmasının demokrasi ve özgürlük yolunda değerli bir adım olduğunu vurguladı.

Bu nedenle 24 Temmuz’un basında sansürün kaldırılmasının yıldönümüne ek olarak 24 Temmuz’un da basın bayramı olarak kutlandığını hatırlatan Yazıcı, şunları kaydetti:

“Çağımız bilgi, teknoloji ve enformasyon çağıdır. Basın bu bilgi akışının ve teknolojik dönüşümün kilit noktasıdır. Yeni iletişim teknolojilerine uyum içinde insanımızın beklentilerini en doğru, tarafsız ve hızlı bir şekilde gündeme taşımaktadır. Bu anlamda toplumsal hafızamızı kayıt altına alan basın mensuplarımıza çok özel ve önemli bir görev ifa etmektedir.”

Antalya’da basının hassasiyetle çalıştığının altını çizen Yazıcı, “Türk basınında sansürün kaldırılmasının 115. yıl dönümünde, vatandaşlarımızın haber ve bilgi alma ihtiyaçlarını karşılamak için mesai kavramı gözetmeksizin görev yapan basın mensuplarımıza görevlerinde kolaylıklar diler, tüm basın mensuplarımızın 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı en içten dileklerimle kutlar, çalışmalarında başarılar dilerim.” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu