Haber

Antalya’da çiftçi hiç gitmediği İstanbul’dan trafik cezası alıyor

Antalya’da çiftçilik yaparak geçimini sağlayan Hüseyin Şallı, 1992 model bir araçla hiç bulunmadığı İstanbul’dan önceki cezaların ardından çok sayıda trafik cezası aldı. Cezalardan adeta bıkmış olan adam, “İstanbul yolunu bile bilmiyorum. Cezalardan sonra plakasını değiştireceğim” dedi.

Antalya’nın Elmalı ilçesinde çiftçilik yaparak geçimini sağlayan Hüseyin Şallı (48), hiç gitmediği İstanbul’dan 23 ayrı trafik cezasının ardından bu kez 11 ayrı trafik cezası yedi. 1992 model Tofaş marka 07 SU 545 plakalı kendi aracıyla Antalya’dan hiç ayrılmadığını söyleyen Şallı, verilen cezalar karşısında adeta canından bezmişti.

Farklı yönlerden penaltılar geldi

Şallı’ya son 7 ceza 15 Nisan 2022 ortası ile 11 Nisan 2023 tarihleri ​​arasında Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Avrupa Karayolu güzergahından gelirken, kalan 4 ceza Karayolları Genel Müdürlüğü’nün Samandıra ve Çamlıca gişelerinden geldi. 11 Mayıs-21 Haziran 2023 tarihleri ​​arasında penaltıların en çok İkitelli, Fenertepe, Çamlık ve İstoç noktalarında yazıldığı görüldü.

“İstanbul’un yolunu bilmiyorum”

Cezaları anlayamayan Hüseyin Şallı, “İstanbul yolunu bilmiyorum. Hiç gitmediğim halde 500 TL ceza kesildi. Son 6 aydır hiçbir yere gitmedim. Farklı güzergahlardan cezalar geliyor. Plakayı değiştireceğime karar verdim. Şahin model araba İstanbul’a giderse İstanbul’a gidemez. Ben arabamla beraberim. Sadece arazilerime gidiyorum” dedi. – ANTALYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu