Ekonomi

AXIS Capital hisse hedefi Keefe, Bruyette & Woods tarafından 75 dolara yükseltildi

Çarşamba günü, AXIS Capital Holdings Limited (NYSE:AXS), bir finansal hizmetler şirketi olan Keefe, Bruyette & Woods tarafından hisse senedi fiyat hedefinin $70.00’dan $75.00’a yükseltildiğini gördü. Firma, sigorta şirketinin hisseleri üzerinde Outperform notunu korudu. Düzeltme, şirketin 2023 yılsonu GAAP hasar rezerv üçgenlerinin ayrıntılı bir analizini takip ediyor.

İnceleme sonucunda Keefe, Bruyette & Woods, AXIS Capital’in 2023 yılı sonundaki net rezervlerinin muhtemelen yaklaşık 690 milyon dolar fazla gösterildiği sonucuna vardı. Bu değerlendirme, şirketin 2024 ve 2025 mali yılları için net rezerv ücretlerinin çok düşük olmasının beklendiğini ve önümüzdeki yıllarda finansal performansı için daha olumlu bir görünüm sağladığını göstermektedir.

Yeni fiyat hedefi olan 75,00$, firmanın 2025 yılı için tahmini hisse başına kazancının (EPS) 7,5 katına sabitlenmiştir. Outperform notu, analist firmanın AXIS Capital’in hisse senedinin Keefe, Bruyette & Woods’un kapsadığı hisse senetlerinin ortalama getirisinden daha iyi performans göstereceğine inandığını gösterir.

AXIS Capital Holdings Limited, dünya çapında çeşitli sigorta ve reasürans ürünleri ve hizmetleri sağlama konusunda uzmanlaşmıştır. Sigorta sektöründeki değişikliklerin kâr marjları ve risk yönetimi üzerinde önemli etkileri olabileceğinden, şirketin hisse senedi performansı ve finansal sağlığı hem yatırımcılar hem de analistler tarafından yakından izlenmektedir.

Keefe, Bruyette & Woods’un güncellenen hisse senedi fiyat hedefi ve devam eden pozitif notu, yakın vadede AXIS Capital’in hisseleriyle ilgili yatırımcı duyarlılığını ve piyasa faaliyetlerini etkileyebilir. Şu an itibariyle şirket, revize edilen fiyat hedefine veya analistin bulgularına ilişkin herhangi bir kamuoyu açıklaması yapmadı.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu