Ekonomi

Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek, Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu ile görüştü

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu ile bir araya geldiği toplantıda küresel ekonomik görünüm ve Türkiye ekonomisi, bankacılık sektöründeki son gelişmeler ve geleceğe yönelik beklentilerin ele alındığı bildirildi. Türkiye (TBB).

Şimşek, Birliğin Akmerkez’deki yerinde TBB üyesi bankaların yöneticileriyle görüşmeye geldi.

TBB’den yapılan açıklamaya göre, toplantıda küresel ekonomik görünüm, Türkiye ekonomisi, bankacılık sektöründeki son gelişmeler ve geleceğe yönelik beklentiler ele alındı. Toplantıda, TBB Yönetim Kurulu tarafından bankacılık sektörünün gündemindeki konulara ilişkin görüş ve öneriler Şimşek’e sunuldu.

TBB Yönetim Kurulu Başkanı Alpaslan Çakar, Türkiye ekonomisinin gücüne ve geleceğine inandıklarını belirterek, 22 ülkeden yatırımcının yer aldığı bankacılık sektörünün imkanlarını Türkiye için değer yaratmak ve Türkiye’yi güçlendirmek için kullanmaya devam edeceklerini söyledi. rekabet, yenilikçilik ve sürdürülebilirlik ilkeleri çerçevesinde kalkınmanın finansmanı.

Açıklamada, Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek’in makroekonomik istikrarın sağlam bir yerde tesis edilip korunmasına, piyasaların ve finans departmanının sağlıklı çalışmasına ve dayanıklılığın daha da artırılmasına verdiği önemi dile getirdiği belirtildi. şubede:

“(Bakan Şimşek), dairenin yatırıma, üretime, istihdama ve ihracata verdiği destekten dolayı teşekkür ederek devamını istedi. Sektörün daha sağlıklı işlemesi için gerekli adımların atılacağını belirtti. Ayrıca, yeni ekonomi politikasının öncelikleri ve amaçlarına ilişkin görüşlerini üyelerle paylaştı.Özenli ve samimi.Böyle bir ortamda gerçekleşen toplantının bundan sonra her zamanki gibi yapılmasının faydalı olacağı konusunda mutabık kalındı.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu