Haber

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan Van’da oy kullandı

İSHAK KARA

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan oyunu Van’da kullandı. Buldan, “82 milyon seçmen bugünkü seçimlerden umutlu. Bu gece büyük bir umutla, türkiye ‘ın kaderinin değişmesi ümidiyle hepimizin gözü sandıkta olacak. Bu heyecan ve umut türkiye“Her birey yaşamak zorundadır” dedi.

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, maçı Van Cumhuriyet Lisesi’nde yayınladı. Buldan daha sonra yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Uzun süredir çalışıyoruz ve bugün emeğin meyvelerini toplama zamanı. Bugün türkiye Bütün halkımız her yerde oylarını kullanacak. Tüm oylarımızın bu ülkenin huzuruna, refahına, sevgisine, huzuruna, adaletine, demokrasisine vesile olmasını diliyor ve temenni ediyorum.

Bu ülke uzun süredir büyük adaletsizliklerin, hukuksuzlukların yaşandığı bir ülke haline geldi. Ancak bugün yapılan seçimlerle birlikte bir değişim ve dönüşümün kaçınılmaz olduğunu hepimiz bekliyoruz. Bütün Türkiye halkları bekliyor.

82 milyon seçmenin bugünkü seçimlerden umudu var. Bugün Van’da oyumuzu kullanarak barış ve kardeşliğe olduğu kadar demokrasiye de vesile olması temennisiyle Türkiye’ye bu çağrımızı yapıyor, oylarımızın hayırlara vesile olmasını diliyoruz.

Büyük bir umutla, Türkiye’nin kaderinin değişeceği ümidiyle bu gece tüm gözler sandıkta olacak. Türkiye’de her birey bu heyecanı ve umudu yaşamalıdır. Çünkü insanlar uzun süredir karamsar. Aslında ortada bir şer düzen var ve bu şer düzenin bugün itibariyle bitmesi gerektiğini düşünüyoruz.

Bu anlamda oylarımızın Türkiye’nin buna vesile olmasına kaynak olmasını talep ediyoruz. Herkese başarılar diliyorum, yolumuz hepimize açık olsun. Kesinlikle kazanacağımıza yürekten inanıyorum.”

Kaynak: ANKA / Siyaset

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu