Ekonomi

İmamoğlu: “Bugün açıkladığımız 2023 bütçesi, son yılların en büyük yatırım bütçesi”

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Lideri Ekrem İmamoğlu; kurumun 2023 Yatırım ve Hizmet Bütçesi’ni sunmadan önce, Saraçhane’deki makam odasında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

İBB Meclisi’nde 2023 yılı bütçesini konuşacaklarını aktaran İmamoğlu, açıklamasında şunları söyledi:

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile aranızda olduğu iddia edilen bir polemik söz konusu. Bununla ilgili bir açıklamanız olacak mı?

AK Parti, Cumhurbaşkanı Erdoğan’la stadyumda bir İstanbul buluşması gerçekleştirdi ve İstanbul’da seçim startını başlatmış oldu. Siz bu mevzuda ne söylemek istersiniz?

İmamoğlu,“Biz, her demokratik buluşmaya sonsuz katkı veririz. Ben, hatta birkaç toplantıda söyledim. Bugün Adalet ve Kalkınma Partisi bizden salon istesin; yerlerimizi vermeyi kendimize görev ediniriz. Yahut öteki siyasi partiler. Zati isteyen her siyasi partiye bu katkıyı sunuyoruz. Demokratik bir buluşmaya araç istesinler, tekrar katkı sunarız. Bunun mensubu bulunduğum partiye bu imkanı sunmakla, öteki bir partiye sunmak ortasında fark görmem. Zira, bu demokrasinin olmazsa olmazı buluşmalara, bütçemiz elverdiği sürece, yapabildiğimiz sürece katkı sunmak sorumluluğumuzdur. Bunun benzerini ilçe belediye başkanlığım devrinde de tekraren lisana getirmiş bir belediye lideriyim. Partiler var ve özgür bir biçimde irtibatlarını yapabiliyorlarsa, özgür bir biçimde eşitlikçi bir ortamda propagandalarını yapabiliyorlarsa, o ülkede olgun bir demokrasiden bahsedebiliriz. Ben, İBB Lideri olarak olgun demokrasiye katkı sunmaktan büyük keyif ve onur duyan bir Belediye Lideriyim. Onun için yapılan hizmeti, arkadaşlarım ismine tebrik ediyorum.” tabirlerini kullandı.

Meclis’teki tartışmalarda, bütçelerde yatırım oranlarının düştüğü söyleniyor. Bunun için ne diyorsunuz?

Bu makale birinci olarak Hibya Haber Ajansı üzerinde yayımlanmıştır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu