Haber

İzmir Körfezi yüzyılın gösterisine sahne olacak

İzmir Körfezi yüzyılın gösterisine sahne olacak

Cumhuriyet Bayramı kutlamalarının en renkli anları yarın akşam İzmir Körfezi’nde yaşanacak. İZDENİZ’e ait gemiler saat 20.45’ten itibaren her yönden ışık gösterileriyle Körfezi aydınlatacak. Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayacak gösteri Karşıyaka, Bostanlı ve Göztepe sahillerinden izlenebilecek.

Cumhuriyetin 100. yıl kutlamaları kapsamında İzmir Körfezi’nde gerçekleştirilecek ışık gösterisi, kutlamaları unutulmaz bir görsel şova dönüştürecek. İzmir Büyükşehir Belediyesi, büyük cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk’ün yaktığı Cumhuriyet ateşinden ilham alarak İzmir’i aydınlatacak bir gösteri hazırladı. 29 Ekim Pazar günü İZDENİZ’e bağlı 5 gemi, 100’üncü yıl anısına saat 20.45’ten itibaren Körfez’i her yönden ışıklarla aydınlatacak.
Kutlamalar kapsamında İZDENİZ’e bağlı 4 katamaran ve 1 arabalı vapurda 1700 modül özel efektli piro ve 600 kesme lambası kullanılacak. Gemiler, müzik eşliğinde tüm izleyicilere unutulmaz bir görsel şölen sunacak. Sahil şeridindeki gösteri Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayacak ve Karşıyaka, Bostanlı ve Göztepe sahil güzergahı boyunca izlenebilecek.

Saat 20.44’ten itibaren Cumhuriyet Meydanı açıklarında bulunan gemiler düdük çalmaya başlayacak. Saat 20.45’te gemiden ilk ses mayını atıldığında müzik artacak ve görsel şov başlayacak. Cumhuriyet Meydanı, Karşıyaka, Bostanlı ve Göztepe sınırında hareket eden gemilerin gösterisi saat 21.30’a kadar sürecek.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu