Haber

Kayseri Büyükşehir’den muhtarlara eğitim

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Lider Dr. Memduh Büyükkılıç’ın muhtarlarla yapılan çalışmalara verdiği özel değer doğrultusunda, muhtarlar aracılığı ile vatandaş ve belediye ortasında aktif bir bağlantı kanalı oluşturmaya değerli katkılar sunması planlanan, muhtarlara yönelik yeni bir eğitim programını hayata geçirdi.

Kayseri Mesleksel Eğitim ve Kültür A.Ş.’nin (KAYMEK) Huzur Çınarı Aile Danışmanlık ve Rehberlik Merkezi ünitesi uzmanları, yürütülen eğitimlerde muhtarlarla buluşuyor.

Büyükşehir Huzur Çınarı, mahalle muhtarlarının alanda karşılaştığı sorunlara yönelik sağlıklı ve süratli tahliller üretmelerine katkı sağlamak, ferdî gelişimlerine istikamet vermelerine takviye olmak hedefiyle Büyükşehir Belediyesi sonları içerisinde tüm mahalle muhtarlarına eğitim veriyor.

KAYMEK Huzur Çınarı Aile Danışmanlık ve Rehberlik Merkezi uzman takımı, Tesirli ve Sağlıklı Bağlantı Yolları, Sorun Çözme Hünerleri ve Gerilim İdaresi başlıkları altında eğitim programları gerçekleştiriyor.

8 Kasım 2022’de Yeşilhisar ilçesinde Lider Dr. Memduh Büyükkılıç’ın iştirakleriyle başlayan eğitim programı, Yahyalı, Sarıoğlan, İncesu, Bünyan, Akkışla, Develi, Tomarza, Pınarbaşı ile devam etti. 10 günlük müddet içerisinde 9 ilçede 447 mahalle muhtarına eğitim verildi.

Mahalle muhtarlarının ağır ilgi gösterdiği eğitim programı, Özvatan, Felahiye, Sarız, Kocasinan, Melikgazi, Talas ve Hacılar ilçesi ile 30 Kasım 2022’ye kadar sürecek.

16 İLÇEDE VERİLECEK

Tamamlandığında 16 ilçeyi kapsayacak olan eğitim programı, Huzur Çınarı Aile Danışmanlık ve Rehberlik Merkezi’nde misyon yapan Fatma Kırıcı, Hatice Demirel, Melike Sena Duran, Furkan Kılıç, Müjgan Kocabaş, Muhammed Ali Akdağ, Kübra Işık Ceyhan, Şeyda Özaltun, Gökçe Çiçek İlhan ve Sebahat Bayar’ın yer aldığı uzman takım tarafından ilçelerin Toplumsal Ömür Merkezleri’nde gerçekleşiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu