Haber

Kılıçdaroğlu ile Özdağ’ın 1,5 saatlik görüşmesi

ANKARA Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile CET İttifakı üyesi Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın görüşmesi sona erdi. Zafer Partisi’ndeki toplantının gündemini 28 Mayıs’ta yapılacak ikinci tip cumhurbaşkanlığı seçimi oldu.

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, yaklaşık bir buçuk saat süren görüşmenin ardından kameralar önünde ortak açıklama yaptı.

KILIÇDAROĞLU: KANLARIMIZI AYRINTILI OLARAK ANLATTIK

Alkışların ardından ilk söz alan Kılıçdaroğlu, “Sn. General Reis ve arkadaşları nezaketle kabul ettiler ve kendileri ile çok keyifli ve verimli bir görüşme gerçekleştirdik. Türkiye’nin sorunlarını ve dünya meselelerini görüştük. Değerlendirmeler yaptık. Sayın genel başkana, Millet İttifakı liderlerinin toplantıları, çalışmalarımız, anayasa değişikliği konusundaki fikirlerimiz hakkında bilgi verdim ve olabildiğince detaylı bir şekilde bazı sorular sordum. Türkiye’nin demokrasiye ve dayanışmaya ihtiyacı var. Genel lider arkadaşlarıyla görüşecek. Kendi fikirlerimizi detaylı bir şekilde aktardık” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun ardından söz alan Özdağ, şunları söyledi:

“CHP Genel Başkanı ve heyetine de teşekkür ediyoruz. Bazı sorularımız vardı ve onları sorduk. Ayrıntılı cevaplar aldık. Aldığımız cevaplar çerçevesinde yetkili kurullarda değerlendirmemizi yapacağız. Bu görüşme öncesinde Ata İttifakı’nı oluşturan diğer siyasi partilerin liderleri ve Sinan Ogan ile değerlendirmelerde bulunduk, sonrasında tekrar değerlendirmelerde bulunacağız. Görüşlerimizi kısa süre içinde Türk kamuoyu ile paylaşacağız.”

BÖKE VE ÖZTRAK KILIÇDAROĞLU’YA EŞLİK ETTİ

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na Zafer Partisi’ne CHP Sözcüsü Faik Öztrak ve Genel Sekreter Selin Sayek Böke eşlik etti.

Kılıçdaroğlu, Zafer Partisi’ne gelmeden önce Twitter hesabından bir görüntü paylaştı. CHP liderinin paylaştığı görüntüde dün yaptığı konuşmaya yer verildi.

haber-dogubayazit.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu