Haber

Konya’daki ‘Köpek Katliamı’nda Tutuklanan 2 Kişinin İfadesi Ortaya Çıktı: “Kendimi Korumak İçin Vurdum”

Konya’da barınaktaki köpeklerin öldürülmesine ilişkin tutuklanan zanlılar, verdikleri ifadede başına kürekle vurulan köpeğin kendilerine saldırdığını iddia etti.

Başına kürekle vurduğu köpeğin kendisine saldırdığını öne sürdü

Konya Sahipsiz Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde yaşanan ve imajları toplumsal medyaya yansıyan olaya ait çıkarıldıkları nöbetçi hakimlikçe tutuklanan zanlılar Murat B. ile Sefa Ç’nin sözüne ulaşıldı.

Barınakta sıhhat teknisyeni olarak çalıştığını söyleyen Murat B. tabirinde olay günü barınaktaki hayvanlara parazit aşı ve ilaçlama uygulaması yaptıkları sırada kelam konusu imgelerde başına kürekle vurdukları köpeğin kendisine saldırdığını öne sürdü.

“Köpek bana saldırdı, ben de kendimi korumak için köpeğe kürekle bir kez vurdum”

Murat B, tabirinde şunları söyledi: ‘Sefa Ç. içeriden getirilen köpeği tutmaya çalışıyordu. Fakat köpeği tutamadı. Köpek bana saldırdı. Ben de kendimi korumak için köpeğe kürekle bir kez vurdum. Sefa Ç. köpeği kontrol altına alsa da o panikle 2 kez daha köpeğin kafasına kürekle vurdum. Köpek şoka girdi. Daha sonra tıbbi müdahalesini yapıp kafesine gönderdim. Son durumundan haberim yok. Benim bu olayla ilgili 3 günlük sağlık raporum bulunuyor.’ 

“Yakaladıktan sonra Murat kürekle 2 kez daha köpeğe vurdu”

Diğer zanlı Sefa Ç. ise tabirinde olayın yaşandığı barınakta 2 aydır çalıştığını belirterek ‘Köpekleri parazit ilaçlaması için ara koridora çıkardık. Köpek ilk önce Murat’a saldırdı. Bunun üzerine Murat kürekle bir tane vurdu. Köpek sendeledi. Ben de sendeledikten sonra aparat ile yakaladım. Yakaladıktan sonra Murat kürekle 2 defa daha köpeğe vurdu. Köpek baygınlık geçirdi. Daha sonra köpeğe gerekli tedavisini yapıp kafesine koyduk.’ ifadelerini kullandı.

Barınakta görevli 2 şüpheli gözaltına alınıp tutuklanmıştı.

Konya Büyükşehir Belediyesine ait Sahipsiz Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde bir köpeğin öldürüldüğüne ait imajların toplumsal medyada paylaşılması üzerine barınakta vazifeli 2 kuşkulu gözaltına alınıp tutuklanmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu