Haber

Melikgazi’de KASKİ’den altyapı çalışması

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Önder Dr. Memduh Büyükkılıç’ın talimatı doğrultusunda düzenlediği organizasyonlarla kent merkezi ve kırsalda yerel yönetim hizmetleri kapsamında çeşitli projeleri hayata geçiren Kayseri Büyükşehir Belediyesi, halkın yaşam kalitesinin yükseltilmesi için yatırımlar yaptı. altyapı kurumu olan Kayseri Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşletmesi Genel Müdürlüğü (KASKİ) aracılığıyla Kayseri’nin devam ediyor.

Bu kapsamda Lider Büyükkılıç, Kayseri Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşletmesi Genel Müdürlüğü’nün içme suyu limiti, kanalizasyon ve yağmur suyu limiti konularında tüm il genelinde hizmetlerini sürdüren ekiplerinin yürüttüğü yağmur suyu ve kanalizasyon altyapı yenileme çalışmalarını inceledi. şehir, Melikgazi ilçesi Altınoluk Mahallesi Veysel Caddesi’nde.

Büyükkılıç’a yapılan teknik gezide Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hüseyin Beyhan, Genel Sekreter Yardımcısı Ali Hasdal, KASKİ Genel Müdür Yardımcısı Yavuz Çağan ve daire başkanları eşlik etti.

İncelemelerde açıklamalarda bulunan Önder Büyükkılıç, bu çalışmayla sel felaketi ve sel tehlikelerinin önüne geçtiklerini kaydederek, “Altınoluk Mahallesindeyiz. Zaman zaman şiddetli yağmur yağdığında yağmur suyuyla buluştuğunda kanalı taşıyamama riski vardır. Bunu rahatlatmak için de buraya 500 adet yağmur suyu kanalı yaparak sistemi konforlu hale getiriyoruz. İnşallah sel, sel gibi tehlikelerin önüne geçeceğiz” dedi.

Büyükkılıç, çalışmalarda emeği geçenlere ve yüklenici firmaya teşekkür ederek, 1 kilometrelik hattın mahalleye hayırlı olmasını diledi. Önder Büyükkılıç da Veysel Caddesi’nde faaliyet gösteren esnafları ziyaret ederek hayırlı işler diledi.

uluderehaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu