Haber

Milli Eğitim Bakanı Özer’den 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı Açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Bakanlık olarak insani bedelleri merkeze alan, fırsat eşitliğine dayanan ve öğretmenin gelişimini daima kılan bakış açısıyla Cumhuriyet’i 100. yılına omuz omuza hazırlayacaklarını belirtti.

Bakan Özer, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Özer, mesajında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik unvanının verildiği ve Millet Mekteplerinin açıldığı bu manalı günde, öğrencileri azimle geleceğe hazırlayan öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladığını söz etti.

Öğretmenlerin, bir milletin müreffeh toplum olması yolunda en çok emek veren ve bireyin öğrenme seyahatinde ona rehberlik ederek medeniyetlerin inşasında asli vazifeler üstlenen yol göstericiler olduğunu vurgulayan Özer, “Kültürümüzde öğretmenliğin kutsal bir meslek sayılma idraki, kadim geleneğimizden kaynaklanıp, bu aziz milletin ilme, irfana, fenne ve öğretmene duyduğu saygının en büyük nişanıdır.” değerlendirmesinde bulundu.

Bakan Özer, bildirisinde şunları kaydetti:

“Değerli öğretmenlerimiz, ulusal eğitimimizin prensipleri ve aziz milletimizin kıymetleri istikametinde yarınlarımızın teminatı olan vatan evlatlarını istikbale hazırlamak için yaptığınız tüm çalışmaları yürekten destekliyorum. Ulusal Eğitim Bakanlığı olarak insani bedelleri merkeze alan, fırsat eşitliğine dayanan ve öğretmenin gelişimini daima kılan bakış açımızla Cumhuriyet’imizi 100. yılına omuz omuza hazırlayacağız.

Ülkemizin her bir köşesinde görevini fedakarca ifa eden öğretmenlerimize teşekkür ediyor, eğitim camiamızın 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum. Bu vesileyle emekli öğretmenlerimize uzun, sağlıklı ömür diliyor, ebediyete uğurladığımız öğretmenlerimiz ve şehit öğretmenlerimizi de rahmetle yad ediyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu