Haber

Muş Valisi İlker Gündüzöz, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla mesaj yayınladı

Muş Valisi İlker Gündüzöz, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla açıklama yaptı.

Vali Gündüzöz yaptığı açıklamada, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin yurdun dört bir yanında açılışının ve dünyanın ilk ve tek çocuk bayramı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 103. yıl dönümünün çocuklara hediye edildiğini belirtti. Çocuklar, Meclisin ilk Başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından. onur ve gurur duyduklarını belirtti.

Milletin kıymetli varlıkları olan çocukların temel özlemlerinin tam ortasında olduğunu, en uygun ortamlarda büyümeleri ve ileriye dönük adımlarında düşünce ve sıkıntı yaşamamaları gerektiğine dikkat çeken Gündüzöz, şöyle konuştu:

“Devlet ve millet olarak 21. yüzyıl dünyasının gerisinde kalmamak, çocuklarımızın eğitim ve yaşam koşullarını en üst düzeye çıkarmak için önce onlara çağın gerektirdiği bilgi ve marifetleri vermeli, onların yetişmesi için ortam hazırlamalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle, bu bayramı bizlere armağan eden Cumhuriyetimizin kurucusu, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, kahraman gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı tüm Muşlu çocuklar ve hemşehrilerimiz ile kutluyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu