Haber

Rumen polisi Andrew Tate soruşturmasını genişletti: Evlere baskın düzenlendi, arabalara el konuldu

Lucy WilliamsonBBC News, Bükreş

Rumen polisi, eski kickboks fenomeni Andrew Tate hakkındaki soruşturmasını genişletti. Romanya’da yakalanan ve insan kaçakçılığı ve tecavüz suçlamalarının ardından soruşturma altına alınan Tate’in bazı lüks arabalarına hafta sonu el konuldu. Ayrıca, Karpatlar’daki villası da dahil olmak üzere Tate’in yedi evi basıldı.

Olay yerine gelen bir hayran, “Herkes onun yaşam tarzını seviyor. Onun hakkında duyduklarımdan hoşlanmıyorum ama doğru olup olmadığına bakacağız. Herhangi bir kanıt bulurlarsa tavrımı değiştireceğim” dedi. taşıma sırasında.

Bazıları arabaların tahliyesini, Romanya hükümetinin bunu Tate ve kardeşi Tristan’ın kurbanları olduğu düşünülenlerin tazminat talep etme olasılığına karşı bir teminat olarak tutacağı şeklinde yorumladı.

Perşembe günü polis tarafından basılan Tate’in villasının yakınındaki Comarnic kasabasının sakinleri, evin geçen yıl yenilendiğini ve birkaç ay önce tamamlandığını söylüyor.

Villanın yakınında oturan Trandafir Beldica, evin son derece lüks olduğunu söylüyor:

“Bizim gibi insanlar bunu hayal bile edemez”.

Soruşturma öncelikle Tate’in bu parayı nasıl elde ettiğine odaklandı.

Polis, kadınları evlilik veya önemli ilgi sözleriyle tuzağa düşürerek yetişkin sohbet odalarında kendisi için model olarak çalışmak üzere Romanya’ya gelmeye zorlama veya manipüle etme argümanlarının geçerliliğini araştırıyor. Ayrıca tanıklardan birinin tecavüz iddiası da inceleniyor.

Şu ana kadar mağdur olması muhtemel altı kadının kimlikleri belirlendi.

Ancak geçen hafta, bu hanımlardan ikisi, Beatrice ve Jasmin, Tate kardeşlerin berbat oldukları yönündeki iddialarını yalanladılar.

Kollarında “Tate’in mülkü” ve “Tate’in kızı” dövmeleri olan iki bayan, modellerin yetişkin web kamerası işleri yaptığı Andrew Tate’in erkek kardeşiyle yaşadığı evde çalışmıştı.

BBC, bu iki kadının geçmişte Tate için çalıştığını doğruladı.

Rumen Antena 1 TV’ye konuşan iki kadın, Tate’lerle “yakın arkadaş” olduklarını, onlara saygı duydukları için dövme yaptırdıklarını, çok zor bir çocukluk geçirdiklerini ve her şeyi sıfırdan yarattıklarını, hiçbir zaman kendilerinin de böyle olmadığını söyledi. kimseyi yanlış bir şey yapmaya zorladı.

Kurban olmadıklarını söyleyen Beatrice, “Öyle olsaydı evde kalacak kadar aptal olmazdım” diyor.

Polisin konuta baskın yaptığı dakikaları anlatan Beatrice, iki hanımın korkudan kendilerini odaya kilitlediklerini ve polisin kapıyı kırdığını belirterek, şunları ekliyor:

“Ama polis anahtarın yatağın üzerinde olduğunu görmedi”.

BBC’nin konuştuğu diğer kişiler, anı farklı bir şekilde anlatıyor.

Romanya için itibar sorunu

Romanya’nın insan ticaretiyle mücadele ulusal birimi sözcüsü Mihaela Dragus, bu davanın insan tacirlerine ve mağdurlara şimdiden güçlü bir mesaj gönderdiğini söylüyor.

Andrew Tate, 2017’de neden Romanya’ya taşındığını açıklayan bir sosyal medya görselinde şunları söyledi:

“Sebeplerden biri #MeToo. İnsanlar ‘Sen tecavüzcüsün’ diyor. Hayır, ben tecavüzcü değilim ama istediğimi yapabilme düşüncesini seviyorum, özgür olmayı seviyorum. Eğer (bir kadın) ) Romanya polisine gidip ‘Dün bana tecavüz etti’ derse, ‘Tamam’ derler, ‘Kanıt nerede?’ “Herhangi bir CCTV kanıtı var mı?”

Bunların hiçbiri Tate’in kaçakçılık yaptığı veya birine tecavüz ettiği anlamına gelmez.

Roma’da hukukun üstünlüğü için çalışan bir hayır kurumu olan Expert Forum’dan Laura Stefan, “Bir bakıma haklı. Neden buraya geldiğini anlayabiliyorum. Neden burada olduğunu açıkladığında onu anlayabiliyorum. Maalesef o İyi bir hesap yapmış. İnsan kaçakçılığı Romanya’da büyük sorun ama Rumen makamları bununla uğraşıyor. Dışarı çıkmaları gerektiğini anladılar” diyor.

Geçen yıl ABD’de yayınlanan İnsan Ticareti Raporu’na göre Romanya bu konuda ilerleme kaydetti. Ancak rapora göre, bazı Rumen yetkililer de kaçakçılığa bulaştı.

Bu davada, önde gelen bir ABD-İngiliz vatandaşının tutuklanması, Romanya’nın organize suç ve cinsel taciz konusundaki geçmiş performansını bir kez daha teyit etti.

Soruşturma devam ederken, polisin yargıcı ikna etmeye yetecek kadar kanıt bularak Tate kardeşleri cezalandırması veya tutukluluk sürelerini uzatması için iki haftadan az süresi var.

Bu durumda hem Romanya’nın hem de Andrew Tate’in prestiji tehlikede.

esmehaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu