Yaşam

Sayısız Projeye İmza Atan Usta Oyuncu Serra Yılmaz İtalya’da Ödül Aldı!

Kariyeri boyunca birçok film, tiyatro oyunu ve dizide rol alan Serra Yılmaz, oyunculuğunun yanı sıra yönetmenlik ve çevirmenlik de yapmaktadır. Hayatı boyunca çeşitli ödüllere layık görülen usta oyuncu Serra Yılmaz, 19 yıl boyunca İtalya’da çok sayıda önemli projeye imza attı. 2009 yılında hayatını kaybeden İtalyan gazeteci Anna Maria Mammoliti’nin kurduğu Kadınlar Kulübü’nün girişimiyle 1983 yılında başlatılan ödülü Türkiye’den ilk Serra Yılmaz aldı.

2009 yılında hayatını kaybeden İtalyan gazeteci Anna Maria Mammoliti’nin kurduğu Ladies Club’ın girişimiyle 1983 yılında verilmeye başlanan ödül bu yıl da sahibini buldu.

Bu ödül, İtalya Cumhurbaşkanlığı himayesinde farklı alanlarda başarı elde etmiş kadınlara veriliyor.

19 yıldır tiyatro ve sinema alanında sayısız projeye imza atan usta oyuncu Serra Yılmaz bu yıl bu değerli ödüle layık görüldü.

Ülkemizi gururlandıran başarılı oyuncu Serra Yılmaz duygularını şu sözlerle dile getirdi:

“İtalya’da böylesine değerli bir ödülün bana verilmesinden çok memnunum. Kendi alanlarında fark yaratan başarılı kadınlardan biri olarak görülmekten büyük gurur duyuyorum.”

“Kadınlar olarak dünyanın her yerinde kendi alanlarımızda yaşadığımız gerilemeler ve gerilemeler bizi zorluyor ama asla yıldırmıyor. Çabayı sürdürmek zorundayız ve kadınlar olarak her zaman yan yana değiliz. Birlikte çok güçlüyüz ve bu yolda hakkımızı göstereceğiz.”

Tiyatro ve sinema eğitimine İtalya’da devam eden Serra Yılmaz, geçtiğimiz günlerde İtalya turnesini 200’den fazla kez sahneye çıkan ‘Don Kişot’ ile tamamladı.

Başarılarıyla ülkemizi sonsuza dek gururlandırmaya devam eden Serra Yılmaz, bu ödüle layık görülerek oyunculuk alanında fark yarattığını bir kez daha gösterdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu