Haber

TÜRK-İŞ ve SİME-SEN 1 Mayıs’ta Taksim’de

TÜRK-İŞ ve Devlet Memurları Sendikası (SİME-SEN) üyeleri, Taksim Meydanı’ndaki Cumhuriyet Anıtı’na çelenk koydu.

TÜRK – İŞ ve SİME-SEN üyeleri 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle Taksim’e geldi. Yönetim kurulu üyeleri Taksim’deki Cumhuriyet Anıtı’na yürüdü. TÜRK-İŞ ve SİME-SEN üyeleri anıta çelenk koyarak basın açıklaması yaptı.

“BU TATİL EMEKLİLERİN, İNANILMAZLARIN VE ÇOCUKLARIN GELECEĞİDİR”

TÜRK-İŞ Sendikası’ndan Cemail Bakındı, “Bu yıl bayramımızı kısıtlı olarak bize tahsis edilmiş bir Taksim Meydanı’nda kutlamak durumunda kaldık. Kararlıyız. Bu bayram sadece bizim bayramımız değil. emeklilerin geleceği dar gelirlilerin bu bayram çocukların geleceğinin bayramıdır bunun için biz yeterli bir türkiye bulmaya çalışıyoruz özgür bir türkiye bulmaya çalışıyoruz ülkemizin sıkıntıları var ne yazık ki 1 Mayıs’ı büyük bir üzüntüyle kutluyoruz. Bunu bir kutlama olarak görmüyorum, sadece haklarımız için bir haykırış olarak görüyorum. Güneyimizde bulunan 11 ilimizde şehit olan kardeşlerimize başsağlığı diliyorum. Yakınlarına başsağlığı diliyorum. Geri kalanlara sağlık diliyorum” dedi.

“KAMU ÇALIŞANLARININ SORUNLARINI VE YASAL TALEPLERİNİ BURAYA TAŞIMAK İÇİN MEYDANA GELDİK”

Devlet Memurları Sendikası Genel Sekreteri Oğuz Durkut, “Türkiye’de örneği olmayan bir sendikacılık geçmişine sahip, ülkemizin en büyük bağımsız sendikalarından biri olan Devlet Memurları Sendikası olarak ortaya koyduğu emekle, bugün 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutluyor, kamu emekçilerinin sorunlarını ve haklı taleplerini dile getiriyor, gündeme taşımak için meydanlardayız. 1 Mayıs’ta tarlalarda çalışmak zorunda kalan basın emekçileri ve can güvenliğimizi sağlayan Emniyet personeli başta olmak üzere emekçi kardeşlerimiz.” 1977’de hayatını kaybedenlerin anısına Kazancı Yokuşu’na karanfil bıraktı.

– İstanbul

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu