Haber

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu toplandı

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu, Başkan Yardımcısı Celal Adan başkanlığında toplandı.

Adan, üç milletvekiliyle gündem dışı konuşma yaptı.

GÜZEL Parti İstanbul Milletvekili Ümit Beyaz, “Memur maaşlarına yüzde 30 zam” konusuna ilişkin yaptığı konuşmada, memurların ekonomik sorunları çözülemediği için işlerinden ve hayatlarından memnun olmadıklarını söyledi.

Devlet hastanelerinde hekim yoğunluğu ve eksikliğinden dolayı randevularda sıkıntı yaşandığını savunan Beyaz, “Sağlık reformu yapıyorum diyen sizler 20 yıllık iktidarınızda sağlıktaki çöküşün adeta mimarı oldunuz. .” dedim.

CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, tütün üreticilerinin haklarının çalındığını, bir kilogram tütünün fiyatı 85 TL iken toptancıların 55 TL’den almak istediğini belirterek, Tarım ve Orman Bakanlığı ile Ticaret Bakanlığı’nı yumuşamaya davet etti. bu durum.

AK Parti Zonguldak Milletvekili Ahmet Çolakoğlu, amaçlarının tam bağımsız bir Türkiye’yi iktidarda tutmak olduğunu belirterek, “Dünyanın 100’den fazla ülkesinde bu çalışmaları yürüten bir dünya şirketi, Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığının yaptığı bu rezervi doğruladı. Biz ikna ettik. Bütün dünyayı, sadece muhalefetimizi ikna edemedik.” dedim.

“Karadeniz gazının yabancı ortaklarla çıkarılacağı” yönünde iddiaların olduğunu anlatan Çolakoğlu, “Zonguldak açıklarında Sakarya Gaz Sahası’ndaki 710 milyar metreküp gazın tamamı Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı ekipleri tarafından çıkarılacak. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığına bağlı Türkiye’nin yerli gazını bizim milletimiz çıkaracak ve bizim milletimiz kullanacak.” dedi.

seydisehir-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu