Haber

Üsküdar Belediyesi Engelli Yaşam Merkezi’nde Atıl durumdaki Tekerlekli Sandalyeler ve Hasta Karyolaları Ücretsiz Tamir Ediliyor

Üsküdar Belediyesi bünyesinde hizmet veren Manisiz Hayat Merkezi’nde kurulan tamirhanede vatandaşlardan toplanan atıl tekerlekli sandalye ve hasta yatakları ücretsiz olarak tamir ediliyor.

Bulgurlu Mahallesi’nde hizmet veren Manisiz Yaşam Merkezi görevlileri, vatandaşların kullanılmayan akülü sandalye ve hasta yataklarını belirtilen adresten alarak tamirhaneye getiriyor.

Tamirhanede teknisyenler tarafından incelenen koltuk ve yataklar yenilenerek tekrar kullanılabilir hale getirilir.

Merkeze gelemeyen engelli bireylerin eşyaları tamir edildikten sonra adrese teslim edilmektedir.

Yedek araç verilir

Engelli Yaşam Merkezi Bakım Onarım Teknisyeni Ferhat Gürsül, “Vatandaşların atıl durumdaki araçlarını ve hasta yataklarını evlerinden alıyoruz. Bakımlarını yaptıktan sonra ihtiyaç sahiplerine ücretsiz olarak geri veriyoruz. ” söz konusu.

Gürsül, tamamen hasarlı olan sandalye ve yatakların tamir edilemeyen modüllerini geri dönüştürerek diğer araç ve yatakların tamirinde kullandıklarını söyledi.

Araçların tamir döneminde engelli vatandaşlara ikame araç verdiklerini belirten Gürsül, geri dönüşümden yararlanmaya çalıştıklarını söyledi.

bekilli-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu