Haber

Uzaydan mı yoksa Godzilla Egg’den mi? Japonya’da Kıyıdaki Gizemli Top Paniğe Neden Oldu

‘Gizemli top’ Japonya’nın Hamamatsu sahiline çarptı. Bir kadının polise ihbarı üzerine güvenlik güçleri bölgeye geldi. Panik oluşturan metal cisme karşı önlem alındı. Yetkililer, araştırma yapmak için sahili halka kapattı.

Japonya’nın Hamamutsu kentindeki Enshu sahilinde bir kadın anlayamadığı bir nesne fark etti. Kıyıya vuran gizemli top, Japonları tedirgin etti.

İhbarlar üzerine bölgeye gelen sarı metal küre hakkında çeşitli tezler ileri sürüldü. Bazıları gizemli küreyi ‘Godzilla yumurtası’ olarak değerlendirirken, diğerleri kürenin ‘uzaydan’ geldiğini iddia etti.

Dev kürenin bulunduğu yere bomba imha ekipleri sevk edildi. X-ışınları kullanarak inceleme yapan gruplar kürenin içinin boş olduğunu belirtmişlerdir.

Kürenin boş olması, bunun başıboş bir maden olabileceği yönündeki endişeleri de çürütüyordu.

Yaklaşık 1,5 metre genişliğindeki paslı metal kürenin tam olarak ne olduğu tespit edilemedi. Gündem belirleyen kürenin yüzeyindeki iki kulp, deniz tabanında bir şamandıra olabileceğini düşündürdü.

Askeri güçler, güvenlik tehdidine karşı Enshuhama Sahili’ni halka kapattı. Yerel yetkililer tarafından yapılan açıklamalarda, kürenin yakında kaldırılacağı belirtildi.

İşte gizemli topla ilgili o sahneler…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu