Ekonomi

Yapı Kredi, Açık Bankacılık hizmetlerini başlattı

Yapı Kredi, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) Açık Bankacılık hizmetini ilk açan bankalardan biri olmuştur.

Yapı Kredi’den yapılan açıklamaya göre, Bankalararası Kart Merkezi (BKM) tarafından geliştirilen Açık Bankacılık hizmetlerinin TCMB kararıyla devreye alınmasıyla Yapı Kredi müşterileri, diğer kurumlardaki cari hesaplarını Yapı Kredi Taşınabilir ve internet şubesine girip karşı bankadaki hesaplarından para alıyorlar. Transfer işlemlerini de rahatlıkla gerçekleştirebilmektedir.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Yapı Kredi Genel Müdür Yardımcısı Yakup Doğan, Açık Bankacılık ile bankacılık müşterilerine uygun, katma değerli ürün ve hizmetler sunmanın rekabet açısından daha da kritik hale geleceğini belirterek, şunları söyledi:

“Açık Bankacılık, finans alanındaki rekabeti artırarak ürün ve hizmet kalitesinin gelişimine olumlu katkı sağlıyor. Bankalar ve diğer finans kuruluşlarının sunacağı yeni iş modelleri ile müşterilere yeni fırsatlar sunacak. Teknolojinin giderek yaygınlaştığı bu dönemde Hayatımızın ayrılmaz bir parçası olan birçok çözüm artık tek noktadan karşılanabilmektedir.

Artık TCMB’nin Açık Bankacılık yönetmeliği ile bu hizmeti müşterilerimize sunma imkanına kavuştuk. Açık Bankacılık ile müşterilerimiz hesaplarını takip edebilecek ve para transferlerini tek noktadan yönetebilecekler. İnovasyon için daha geniş bir alan yaratan bu uygulama ile işlerde çeşitlilik için fırsat doğacak. Bu sayede müşterilerimizin ihtiyaç duyduğu iş ve hizmetleri daha iyi anlayarak onlara bu hizmetleri kolay ve hızlı bir şekilde sunmaya devam edeceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu