Haber

Yerli ve Milli Parti Ankara’da açıldı

YERLİ ve Milli Parti (YMP) Genel Lideri Teoman Keyifli, “Birinin sorumluluğu üstlenmesi ve ülke için yola çıkması gerekiyordu. Biz de bunu yaptık. Biz bu partiyi siyasete ilk kez giren kurucularımızla kurduk. hiçbir mevki ve mevki hırsı olmayan arkadaşlar.Bizim adımız Atatürk.Türkiye’den aldığımız ilhamla adını ‘Yerli ve Milli’ koyduk.

Türkiye’nin 129’uncu siyasi partisi olan YMP Genel Merkezi, Ankara’da düzenlenen törenle açıldı. Genel Lider Teoman Keyifli, “28 Mayıs seçimlerinden sonra ülkeye bir karamsarlık çöktü. Maalesef tüm partiler ve başkanlar başarısız oldu. AK Parti, başarısızlığın eşiğindeyken bile seçimleri başarı elde edemeden kazandı. Çünkü Muhalefet, birbirine hiç benzemeyen fikirleri ve liderleriyle masaya oturdu. Sonra beklenen yenilgi geldi. Siyasette fikir ve gönül birliği olmadan ittifak olmaz. ‘Bırakın’ diyerek siyaset yapılmaz. AK Parti ne olursa olsun gitsin.’ Devam ediyor. Gerçekten de halk, örgütsüz ve kendini yenilgiye uğratan muhalefete güvenmedi ve muhtemelen isteksizce yeniden AK Parti’yi seçti. Bu çaresiz ve karanlık dönemde bir şeyler yapılması gerekiyordu. Birilerinin sorumluluğu üstlenip yola çıkması gerekiyordu. vatan.Biz de öyle yaptık.Önce siyasete ilk kez giren kurucularımız ve hiçbir mevki ve mevki hırsı olmayan arkadaşlarımızla bu partiyi kurduk.İlhamla adımıza ‘Yerli ve Milli’ adını verdik. Biz Atatürk’ten aldık, Cumhuriyeti ve vatanın bütünlüğünü korumaya, Atatürk ilkelerini yaşatmaya yemin ettik.”

“KENDİMİZDEN HİÇBİR BEKLENTİMİZ YOK”

Siyasetin savaş değil, ülke için en iyisini yapma yarışı olduğunu kaydeden Mutlu, “Barış ve saygının olduğu tatlı bir rekabet. Hükümetimiz seçimle geldi, saygı esastır. Hükümetimizi sonuna kadar destekliyoruz.” yurt dışında çünkü milliyiz. yurtta her hataya, ölüme karşı çıkıyoruz çünkü yerliyiz. zaman geçtikçe insanlarımız yerli ve milli partiyi tanıdıkça ‘istenen kan geldi’ diye sevinç çığlıkları atacaklar. bulundu.’ Mavi Vatan ve Anadolu topraklarının unsuruna kimse dokunamaz. Mavi Vatan ve Anadolu topraklarından asla taviz vermeyeceğiz. Çocuklarımızı anneler yetiştiriyor, kadın haklarına kozmik hukuk kuralları uygulanacaktır. Çocuklar ve gençler cennetin elmasıdır. gözümüzdür. Onların güvenliği, huzuru, eğitimi bizim görevimizdir. Ve son olarak bir kez daha altını çiziyorum: Adalet adalettir. Adalet, adalet kutup yıldızıyla ilgilidir. Diğer tüm yıldızlar onun etrafında döner. Lütfen takipte kalın, lütfen yapmayın bile. Bizi diğer partilerle karşılaştırın. Biz iddialıyız, biz yerliyiz, biz milliyiz. Kısacası biz siziz, siz de biziz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu