Haber

Çin’de İlk Profesyonel Kargo Havaalanında Sadece Kargo Uçuşu Yapılacak İlk Güzergah Açıldı

WUHAN, 27 Kasım (Xinhua) — Çin’in orta kesimlerinde yer alan Hubei eyaletine bağlı Ezhou kentindeki Çin’in birinci profesyonel kargo merkezi Pazar günü yalnızca kargo uçuşu yapılacak birinci güzergahını hizmete aldı. Güzergah Ezhou kentini Çin’in güneyinde bulunan Guangdong eyaletindeki Shenzhen şehrine bağlayacak.

Ezhou Huahu Havaalanı aynı zamanda Asya’nın birinci ve dünyanın dördüncü profesyonel kargo merkezi havaalanı. Havaalanı 17 Temmuz’daki açılışından bu yana Ezhou’yu, ortalarında Beijing, Shanghai ve Xiamen’in de bulunduğu kentlere bağlayan çok sayıda yolcu taşıma güzergahını hizmete açtı.

Havaalanına göre, tamamen kargo taşımacılığının yapılacağı güzergahta, acele postaları taşıyacak olan Boeing 737 kargo uçakları çalışacak. Güzergahın kapsamına Hubei eyaletinde bulunan Wuhan, Ezhou, Huangshi ve Huanggang gibi yerler de giriyor.

Havaalanı, Ezhou ile Shanghai’ı birbirine bağlayan sadece kargo uçuşu yapılacak hava güzergahını da yakında açacağını bildirdi.

2030 yılına kadar havaalanının yıllık kargo ve posta hacminin 3,3 milyon tona, yolcu kapasitesinin ise 1,5 milyona ulaşması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu