Haber

Manisa’da cimnastik kurslarına büyük ilgi

MANİSA (İGFA) – Spor kenti Manisa anlayışıyla 15 branşta çocuklara ve gençlere spor yapma imkanı sağlayan Manisa Büyükşehir Belediyespor, minikler için hayata geçirdiği cimnastik kurslarının startını verdi.

Tarık Almış Spor Tesisleri’nde başlayan kurslarda, eğitmenleri Ezgi Pazarcık nezaretinde temel cimnastik eğitimi almaya başlayan minikler, istikrar, kuvvet, çabukluk, esneklik, el-göz, sinir-kas uyumu noktasında çalışmalar gerçekleştirdiler. Minik atletler kurs alırken, aileleri de salon dışında çocuklarını takip ettiler.

Cimnastiğin sporun temel kısımlarından bir tanesi olduğunu belirten Manisa Büyükşehir BelediyesporYönetim Heyeti Üyesi Ali Caner Vatansever, “Yarışmacı olarak cimnastikbranşımız vardı. Artık de yeni cimnastikçiler yetiştirmek ve Türk sporuna yeni muvaffakiyetler kazandırmak kanısıyla Liderimiz Sayın Cengiz Ergün ve Kulüp Liderimiz Sayın Mehmet Güzgülü öncülüğünde kurslarımızı başlattık. Kurs sayesinde çocuklarımız, kas kemik yapılarını kuvvetlendirip, vücutlarını daha şuurlu bir formda kullanmayı da öğrenecek. Çocuklar ayrıyeten eğitim devirlerinde istikrar, kuvvet, çabukluk, esneklik, el-göz uyumu, sinir-kas uyumu ve vücutlarını şuurlu bir biçimde kullanabilme yeteneği de kazanacak. Kurslarımıza gösterdikleri ilgi nedeniyle Manisalı hemşehrilerimize teşekkür ediyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu