Haber

Eylül Sonunda Çin’de Tropikal Kasırga Bekleniyor

PEKİN, 5 Eylül (Xinhua) — Çin Ulusal İklim Merkezi Direktör Yardımcısı Jia Xiaolong, başka bir tropikal kasırganın Çin’de Eylül ayı sonlarında karaya çıkmasının veya ülke üzerinde büyük bir etki yaratmasının beklendiğini söyledi. Jia Salı günü yaptığı açıklamada, kasırganın Çin’in güney ve güneydoğu bölgelerine kuvvetli rüzgarlar ve şiddetli yağışlar getireceğini söyledi.

Jia, kasırganın insanların yaşamları üzerindeki etkisini azaltmak için yerel yetkililerin harekete geçmesi gerektiğini belirtti.

Saola Tayfunu ve Haikui Tayfunu bu ayın başlarında Çin’i vurdu.

Ülkede yağışların eylül ayında eşitsiz bir dağılım göstermesi beklenirken, Heilongjiang ve Sincan’ın bazı bölgelerinin ortalamanın yüzde 20 ila 50 üzerinde yağış alması bekleniyor.

Öte yandan Hebei, Shanxi, Henan, Shandong, Jiangsu, Anhui, Hubei ve Shaanxi eyaletlerinin bazı bölümlerinin bu ay normal yıllara göre daha az yağış alması bekleniyor.

Jia ayrıca Pekin, Tianjin, Hebei, Shanxi ve İç Moğolistan dahil ülkenin bazı bölgelerinde sıcaklıkların normal yıllara göre biraz daha yüksek kalacağını kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu