Ekonomi

Sarıkamış, yeni kayak sezonuna hazırlanıyor

Sarıkamış, yeni kayak dönemine hazırlanıyor

KARS – Türkiye’nin en önemli kayak merkezlerinden birisi olan ve kış turizminde parlayan yıldızı haline gelen Cıbıltepe Kayak Merkezi’nde dönem öncesi hazırlıklar sürüyor.

Kafkasların en güzel kayak merkezi olmayı hedefleyen Kars’ın Sarıkamış ilçesindeki Cıbıltepe Kayak Merkezi’nde yeni dönem öncesi yerli ve yabancı turistlerin ağırlanması için en ince detaya kadar düşünülüyor.

Sezon hazırlıkların devam ettiğini tabir eden kayak merkezinde bulunan bir otelin Genel Müdürü Mehmet Saraçoğlu, “Sezon hazırlıklarımız tamamlanmak üzere, otellerimiz yaz sezonu boyunca hazırlıklar yaptı. Misafirlerimizin daha konforlu, daha lüks hizmet alabilmeleri için kristal kar da yüzünü gösterdi. Biraz kar yağdı, yeterli değil henüz, daha çok yağmasını bekliyoruz. Karın en kısa süre de yağmasıyla otellerimiz hazır, pistlerimiz hazır olarak en güzel şekilde yeni bir kış sezonuna hazırlanıyoruz. Güzel bir sezon diliyorum” dedi.

Maliyetlerin önemli bir biçimde arttığına dikkat çeken Saraçoğlu, “Bu sezon maliyetlerin ciddi bir şekilde artmasıyla beraber otel fiyatlarına da bu yansımış durumda fena değil güzel gidiyor. Herkese elinden geleni yapıyor, güzel bir sezon olmasını diliyorum” diye konuştu.

Öte yandan Sarıçam ormanları, kristal karı ve uzun pistleriyle öne çıkan 2 bin 634 rakımlı Cıbıltepe Kayak Merkezi ve bulunduğu bölgede tesirli olan kar yağışı, turizmcileri yüzün güldürdü.

Çığ tehlikesinin olmaması sebebiyle kayak tutkunlarına kıymetli avantajlar sunan Cıbıltepe Kayak Merkezi’nde dönem öncesi tüm hazırlıklar devam ediyor.

Telesiyej çizgisi ve pistleri temizlenip düzenlenerek kayakseverler için hazırlanan, tesislerin tamamı onarılan Cıbıltepe, kayak döneminin açılmasıyla yerli ve turistleri ağırlayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu