Yaşam

Steven Spielberg: Dijital yayın platformları, sinemacıları yarı yolda bıraktı

Direktör Steven Spielberg, dijital yayın platformlarının sinemacıları yarı yolda bıraktığını söyledi. The New York Times’a konuşan direktör, “Korona virüsü pandemisi, yayın platformlarının aboneliklerini rekor seviyelere yükseltmeleri için bir fırsattı. Ancak aynı zamanda en iyi sinemacı arkadaşlarımdan bazılarının filmleri sinema salonlarında gösterilmedi ve arkadaşlarım yarı yolda bırakıldı” dedi.

Kayıp Rıhtım’ın The Independent’tan aktardığı habere nazaran, Spielberg, pandemi devrinde yaşananlar hakkında, “Paraları ödendi ve sinemalar birden HBO Max’e indirildi. Bahsettiğim olay bu. Akabinde her şey değişmeye başladı. Bence yaşlı izleyiciler yapışkan patlamış mısıra basmak zorunda olmadıkları için rahatladılar. Lakin birebir yaşlı izleyicilerin sinema salonlarına girdiklerinde, bir küme yabancıyla toplumsallaşmasının sihrinin canlandırıcı bir tesiri olduğuna inanıyorum. Işıklar geri döndüğünde izleyicilerin bunu birbirlerine söylemesini sağlayacak kadar uygun olmak sinemaların kendisine kalmış” ifadelerini kullandı.

‘BENCE SİNEMA GERİ DÖNECEK’

Yönetmen Spielberg, gişede başarılı olma konusunda kendisine umut veren son filmin Baz Luhrmann imzalı Elvis’i olduğunu belirtti. Spielberg, “Elvis’in Amerikan gişesinde 100 milyon doları aşması yürek verici. Birçok yaşlı o sineması izlemeye gitti ve bu bana pandemi endemik hâle geldikçe halkın sinemaya dönmeye başladığının umudunu verdi. Bence sinema geri dönecek. Nitekim bu biçimde düşünüyorum” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu