Haber

Eskişehir merkezli enerji nakil kablosu hırsızlığı operasyonunda 26 şüpheli yakalandı

Eskişehir merkezli 11 vilayette düzenlenen operasyonda, güç nakil kablolarının çalınmasıyla ilgili 48 şüpheliden 26’sı gözaltına alındı.

İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde 2017-2019 yıllarında meydana gelen 20 faili meçhul hırsızlık olayında, kıymeti yaklaşık 100 milyon lira olan 100 bin 701 metre haberleşme ve güç nakil kablosunun çalınmasına ait çalışma başlatıldı.

Jandarma Cürüm Araştırma Timi (JASAT) ile İlçe Jandarma Komutanlıkları gruplarınca 2 yıl süren teknik ve istihbari çalışmalar sonucu organize kabahat örgütünün üyesi oldukları öne sürülen 48 şüphelinin kimlikleri tespit edildi.

Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığının uyumuyla şüphelilerin yakalanması için Eskişehir, Diyarbakır, İstanbul, Bursa, Ankara, Mardin, Şanlıurfa, Tekirdağ, Kocaeli, Antalya ve İzmir’de belirlenen adreslere eş zamanlı baskınlar yapıldı.

Operasyonda, aralarında organize suç örgütünün elebaşının da bulunduğu 26 şüpheli yakalandı. Bu kişilerden birinin “kasten öldürme” suçundan arandığı belirlendi.

Diğer 22 zanlıdan 3’ünün benzeri cürümlerden cezaevinde olduğunu tespit eden gruplar, 19 şüphelinin yakalanması için çalışmalarına devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu